Przejdź do głównej zawartości

Zorganizowanie miejsca pracy


Na początek chciałbym zaznaczyć, że jest to mój pierwszy blog tego typu, nie wliczając kilku o całkiem zupełnie od siebie różnych tematach. Bez wątpienia mogę dodać, że mam zamiar wziąć się za to jak za nic innego, z racji mojego okropnego lenistwa. Uczę się w szkole na profilu Cyfrowych Procesów Graficznych, aktualnie jest w klasie maturalnej. Na różnych zagadnieniach jak i samej istocie tego profilu technicznego chciałbym się skupić, ale jak wyjdzie to zobaczymy w praniu.
Nie owijając w bawełnę po tak krótkim, ale jakże ciekawym wstępie chciałbym przejść do samego tematu posta.

Inni potrzebują tylko notatnika, drudzy telefonu, a trzeci wolnej przestrzeni.
W moim przypadku trzecia opcja jest najbardziej twórcza i zarazem sposobem miłego spędzania czasu na kodowaniu projektów, lub tworzeniu grafiki. Mam już za sobą kilku dość zaawansowanych, lecz nadal amatorsko napisanych projektów, które pozwoliły mi stwierdzić ostatecznie, że chciałbym wynosić coraz to większe profity z racji pracy zdalnej w domu i zarazem odnoszenia satysfakcji z racji wybranej pracy. Przynajmniej na początek by ustanowić już jakieś minimum dla biznesu do którego jak wiadomo trzeba władować ogromną ilość pieniędzy z własnej kieszeni. Nie twierdzę, że trzeba zaczynać od wielkiego biura, dużą ilość pracowników, lecz o to by mieć jakąkolwiek stabilizacje finansową będąc jeszcze studentem. Od dawna wychodzę z założenia, że aby osiągnąć sukces trzeba naprawdę bardzo długo i ciężko nad nim pracować.

Wracając do istoty zorganizowania miejsca pracy można zacząć chociażby od przygotowania pod względem komfortu samego otoczenia jak np. dobór koloru ścian, umeblowanie czy umiejscowienia, który może być przydatny w procesie wymyślania swoich własnych projektów, które z biegiem czasu, ulepszane staną się samodzielnie prosperującym projektem, który nie tylko potrafi sam się utrzymać, ale również przynosić zyski. Oczywiście, nie zawsze trzeba wpływać na istotę wydawanych swoich projektów, lecz jeżeli tego nie robimy to powinniśmy się skupić na jakość kodu i grafiki, który prezentujemy. Z czasem wpływania na kod i grafikę, które zadowalają innych użytkowników stawia nam solidne podstawy do umiejętności z tego zakresu. Jest jeszcze jedno pytanie. Zamierzasz sprzedawać swoje produkty w internecie, pisać kod, a może to i to razem?
Trafiłeś w złoty środek. Również zajmę się i tym jednocześnie próbując stworzyć coś na wzór samego procesu tworzenia. Najlepszą formą samego odwdzięczenia w przypadku Ciebie, czytelnika byłoby danie znać czy sposób w jaki to prezentuje jest po prostu dobry.
 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przegląd polskich systemów zarządzania treścią CMS

Każdy, nawet nie ten co programuje, ale standardowy bloger z rzędu powinien wiedzieć na jakim systemie operuje, ponieważ każdy jest oparty tylko na kilku, lub kilkunastu modułów, w zależności od użytkowania. Z biegiem czasu, gdy będziemy rozwijać bardziej swój projekt pod względem funkcjonalności, powinniśmy myśleć o własnej, unikalnej domenie. Kolejnym krokiem jest albo stworzenie własnego Systemu Zarządzania Treścią, lub po prostu wybrania lepszej. W tym poście przedstawię 3 najpopularniejsze polskie CMS'y (w losowej kolejności) opisując je pod względem ulepszeń, designu i samej funkcjonalności. Windu jest dobrym przykładem systemu ulepszanego bardzo często w nowe funkcje. Posiada również bardzo dobrze przystosowanie szablonów względem rozdzielczości. Ilość szablonów systemowych również robi wrażenie, szczególnie, że większość z nich prezentuje się naprawdę ciekawie, co jest bardzo wielkim plusem, aczkolwiek ilość szablonów udostępnionych przez innych użytkowników nie jes

Jak stworzyć powiadomienia na stronę

W dzisiejszym wpisie pokażę wam jak w prosty sposób można stworzyć efektowne powiadomienia na swoją stronę internetową. Do stworzenia widżetu będziemy potrzebować Bootstrapa w wersji co najmniej 3.0. Bootstrap jest to darmowy framework CSS, który ułatwia nam prace dzięki gotowym rozwiązaniom bez zbędnego dopisywania podstawowych stylów do przycisków itp.. Adres do pobrania znajdziecie pod tym linkiem  Pobierz Bootstrap Zacznijmy od stworzenia plików index.html, oraz style.css Poniższy kod umieść w index.html, omawiany framework jest w głównej mierze oparty na kafelkach, stąd musimy zacząć od kontenera, a następnie za zdefiniowanie szerokości powiadomienia- w tym przypadku wynosi on "12" czyli najwięcej. Trzecia linijka odpowiada za główną budowę powiadomienia, row za wyrównanie, natomiast liczba "9" wraz z "note-content" jest środkiem. Kolejne wiersze, czyli title to nagłówek, znacznik <p></p> odpowiada za treść, a "btn"

Date Picker przy użyciu HTML5

Może nie każdy używa, ale trzeba przyznać, że jest to przydatna funkcja podczas tworzenia szablonów bez zbędnego grzebania w kodzie. Dużym minusem jest obsługa tej funkcji tylko przez wybrane przeglądarki, osobiście korzystam z Chrome i nie zauważyłem, aby którykolwiek z przykładów podanych poniżej został źle wyświetlony. W najnowszej odsłonie HTML'a wstawianie daty dzielimy na: date, datetime, datetime-local, month, week, time. W przykładach poniżej podam date pickera w atrybucie INPUT, gdzie w miejsce type będziemy kolejny wpisywać powyższe terminy. Pozostaje tylko odpalić notatnik i przekonać się na własne oczy jakie cudeńka można zdziałać w połączeniu z CSS3. Na samym dole wpisu znajdziecie dwa linki do świetnie prezentujących się pluginów. Pierwszy tego typu input pokazuje dzień, miesiąc i rok. <input type="date"> Drugi typ daty podobnie jak w poprzednim pokazuje dzień, miesiąc i rok, ale również z konkretną godziną. <input type="datetime&q