Przejdź do głównej zawartości

Dobre zdjęcia połową sukcesu strony


Szukasz najlepszych zdjęć do portfolio? A może chcesz zaprezentować swój produkt jak najlepiej?
Wchodząc na pierwszą stronę internetową nasze oczy w pierwszej kolejności ujrzą zdjęcie, które zazwyczaj jest najistotniejszym zastosowaniem wobec produkty. W zamyśle całego artykuły produkt stanowiłby końcowy efekt wizualny dla całego projektu.

Od czego zacząć?
Dobre pytanie na początek, szczególnie, gdy nie do końca wiemy co może okazać się najlepszą stroną naszej strony. Za przykład może posłużyć strona informacyjna lokalnej cukierni. W tym przypadku powinniśmy na pierwszym miejscu ustawić zdjęcie, które najlepiej się eksponuje, zarazem podkreślając charakter prezentowanej oferty.

Jakość zdjęcia w dzisiejszych czasach jest wyznacznikiem profesjonalności prezentowanego produktu. Jakość rozdzielczości od 1024 px wzwyż wydaje się spełniać wymagania. Jedynym minusem może okazać się większy czas ładowania zdjęcia, zatem najlepszym rozwiązaniem wydaje się być również odpowiednia szerokość i wysokość zdjęcia, wraz z odpowiednim kadrowaniem, które umożliwia chociażby gotowy framework Bootstrap, który posiada również kreatory.
Dlaczego polecam, akurat ten system? Jest on oparty na kafelkach, które ułatwiają prace pod względem wizualnym.

Kolory mają znaczenie.
Podczas doboru zdjęć powinniśmy kierować się również odpowiednim schematem kolorystycznym ze względu na kolorystykę strony, która również powinna być zachowana. Pod tym adresem znajdziecie color.adobe.com narzędzie do dobierania schematów. Do wyboru: analogowy, monochromatyczny, triada, dopełniający, złożony, odcienie, lub własny.


Jakie zdjęcia wybrać?
Musimy utrzymać jedną tematykę zdjęć. Sprzedajesz buty? Skup się na nich! Nie pozwól, aby inne przedmioty umieszczone na zdjęciu w ramach stworzenia odpowiedniej kompozycji odciągały produkt, kompozycja zdjęcia ma jedynie na celu dodania smaku prezentowanej fotografii. Zachowaj spójność w tym co prezentujesz.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przegląd polskich systemów zarządzania treścią CMS

Każdy, nawet nie ten co programuje, ale standardowy bloger z rzędu powinien wiedzieć na jakim systemie operuje, ponieważ każdy jest oparty tylko na kilku, lub kilkunastu modułów, w zależności od użytkowania. Z biegiem czasu, gdy będziemy rozwijać bardziej swój projekt pod względem funkcjonalności, powinniśmy myśleć o własnej, unikalnej domenie. Kolejnym krokiem jest albo stworzenie własnego Systemu Zarządzania Treścią, lub po prostu wybrania lepszej. W tym poście przedstawię 3 najpopularniejsze polskie CMS'y (w losowej kolejności) opisując je pod względem ulepszeń, designu i samej funkcjonalności. Windu jest dobrym przykładem systemu ulepszanego bardzo często w nowe funkcje. Posiada również bardzo dobrze przystosowanie szablonów względem rozdzielczości. Ilość szablonów systemowych również robi wrażenie, szczególnie, że większość z nich prezentuje się naprawdę ciekawie, co jest bardzo wielkim plusem, aczkolwiek ilość szablonów udostępnionych przez innych użytkowników nie jes

Darmowe i eleganckie motywy na Bloggera

Można bez wątpienia stwierdzić, że nawet przeciętna treść opakowana w ładnej formie szybciej rzuci nam się w oczy niż o wiele lepszy content, który prezentujemy. W dzisiejszych czasach treść powinna iść równo z prezentowaną formą, która jest istotna, gdyż wpływa na odbiór czytelnika i ciekawość prezentowanej formy. W dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić 10 szablonów posiadających elegancki, przejrzysty i minimalistyczny wygląd. Cheerup Kobiecy design nie tylko podkreśla estetyczność wykonania tego szablonu, ale również dodaje tlenu miejscom, które zostają puste. Pastelowe kolory są czymś co dodaje nie tylko uroku, ale przejrzystości całemu designowi.  Zobacz Demo Link do pobrania: http://fileshark.pl/pobierz/17010001/a37c2 Bolt Jest to kolejny przykład świetnie prezentującej się strony z czystym i przejrzystym wyglądem. Dodatkowo w tym szablonie mamy pokaz slajdów, co jest przydatne, gdy chcemy pokazać najważniejsze artykuły, lub treści, które

Date Picker przy użyciu HTML5

Może nie każdy używa, ale trzeba przyznać, że jest to przydatna funkcja podczas tworzenia szablonów bez zbędnego grzebania w kodzie. Dużym minusem jest obsługa tej funkcji tylko przez wybrane przeglądarki, osobiście korzystam z Chrome i nie zauważyłem, aby którykolwiek z przykładów podanych poniżej został źle wyświetlony. W najnowszej odsłonie HTML'a wstawianie daty dzielimy na: date, datetime, datetime-local, month, week, time. W przykładach poniżej podam date pickera w atrybucie INPUT, gdzie w miejsce type będziemy kolejny wpisywać powyższe terminy. Pozostaje tylko odpalić notatnik i przekonać się na własne oczy jakie cudeńka można zdziałać w połączeniu z CSS3. Na samym dole wpisu znajdziecie dwa linki do świetnie prezentujących się pluginów. Pierwszy tego typu input pokazuje dzień, miesiąc i rok. <input type="date"> Drugi typ daty podobnie jak w poprzednim pokazuje dzień, miesiąc i rok, ale również z konkretną godziną. <input type="datetime&q